Státní hymna rozezní na Velký pátek litoměřické náměstí

kalichmpStátní hymna již zítra večer, tedy na Velký pátek, rozezní litoměřické náměstí. Zazní z věže Kalich v podání Litoměřičana Pavla Šorka ve 20.30 hodin. O 15 minut později se tak stane i před nemocnicí.

V křesťanském kalendáři je Velký pátek před Velikonocemi připomínkou utrpení a smrti Ježíše Krista. Obyvatelé zemí jako například Itálie, Španělsko nebo státu New York zažívají v těchto dnech v souvislosti s epidemií koronaviru také utrpení, na které nebyl nikdo připraven.

„Nám se v České republice daří mnohem lépe. Je tomu tak zásluhou celé řady lidí, kterým bychom chtěli alespoň tímto způsobem poděkovat,“ poukázal na význam akce starosta Ladislav Chlupáč. Na mysli přitom měl lékaře, zdravotní sestry, pracovníky sociálních služeb, prodavače, popeláře, uklízeče a další lidi stojící v první linii, včetně desítek dobrovolníků ochotných pomoci druhým.

Vlna solidarity je obrovská a je třeba si toho vážit a vzájemně se povzbudit, že již brzy bude lépe, že společně epidemii překonáme,“ dodal tajemník městského úřadu Milan Čigáš.

plakatek troubeni

NAHORU