Krizový štáb města: Nemocnice potřebuje ochranné obleky

mestompLitoměřická nemocnice nutně potřebuje ochranné obleky. Ačkoliv má pro případ potřeby připravenou samostatnou lůžkovou stanici pro infekční pacienty, bez ochranných obleků nemůže zajistit bezpečný kontakt s pacienty pozitivními na COVID-19. Litoměřický krizový štáb se proto obrátil na Ministerstvo zdravotnictví s žádostí o pomoc.

Podle informací z médií bude Ministerstvo zdravotnictví rozdělovat termokamery pro potřeby nemocnic. Termokameru by přivítala i litoměřická nemocnice.

Městská policie pomáhá hlídat klid před Domovem U Trati, kde bylo pozitivně testováno na přítomnost koronaviru 52 obyvatel. Podle informací z Ústeckého kraje, který je zřizovatelem domova, je zařízení nacházející se v karanténě dostatečně vybaveno ochrannými pomůckami, přítomni jsou lékaři a nechybí ani pomoc psychologa.

Krizový štáb je v kontaktu s neziskovými organizacemi, které pro město zajišťují sociální služby. Realizována jsou zde přísná hygienická opatření odpovídající současné epidemiologické situaci. V domech s pečovatelskou službou v ulicích Švermova, Kosmonautů a Liškova je prováděn zvýšený úklid u vstupů. Obyvatele bytů město vyzývá, aby více dbali o úklid společných ploch. U vstupů do DPS bude umístěna dezinfekce na ruce.

Krizový štáb zároveň pověřil ředitele Technických služeb města, aby zajistil potřebné množství dezinfekce k plošnému využití a připravil se na úklid města. „V současné době dezinfikujeme kontejnery, koše, zábradlí na veřejných prostranstvích. Zítra začneme s dezinfekcí autobusového nádraží,“ jmenoval, čím se aktuálně pracovníci TSM zabývají, jejich ředitel Ivo Elman.

 

NAHORU