Nemocnice má připravená lůžka i pro infekční pacienty

nemocnicewSe vzrůstajícím počtem lidí s koronavirovým onemocněním se "na nejhorší" připravuje také nemocnice v Litoměřicích. V případě, že by počet nemocných výrazně stoupl a infekční oddělení ústecké Masarykovy nemocnice by se zaplnilo vážnými případy, litoměřická nemocnice by pomohla.

Její ředitel Radek Lončák informoval v rozhovoru pro Litoměřický deník, že v prostorách nemocnice je připravena samostatná lůžková stanice pro infekční pacienty s třinácti kyslíkovými lůžky napojenými na centrální rozvod kyslíku nemocnice. Dalších šestnáct lůžek je připraveno na doléčení infikovaných pacientů už bez potřeby napojení na rozvod kyslíku. "Budeme se samozřejmě přizpůsobovat aktuální potřebě, a to do vyčerpání jak personálních, tak technických kapacit," dodal Lončák s tím, že aktuální prioritou je transportovat nakažené koronavirem do vybraných sedmnácti nemocnic v Česku, které poskytují péči v oboru infekční lékařství na svých odděleních.

V případě nutnosti je nemocnice schopna zabezpečit také pacienty připojené na umělou plicní ventilaci. A to v maximálním počtu čtyř lůžek. "V tomto případě jsme limitováni zejména počtem zdravotnického personálu. Je nutné si uvědomit, že v této situaci vytváříme nouzová řešení pro zajištění pacientů nakažených koronavirem, nesmíme však zapomenout, že nemocnice je zde i pro pacienty s jiným onemocněním než infekčním," doplnil ředitel.

(Zdroj: Litoměřický deník)

NAHORU