Domov U Trati je kvůli prokázanému koronaviru v karanténě

mestompDomov pro seniory U Trati se ocitl v karanténě. Souvisí s nákazou koronavirem, který byl prokázán u jednoho z obyvatel. Stalo se tak až při druhém testu. První test uskutečněný před několika dny byl negativní. V karanténě nadále zůstává jeden ze zaměstnanců, u něhož byla taktéž nákaza již prokázána. Další testování zde budou probíhat. 

Ředitel Centra sociální pomoci Lovosice Jindřich Vinkler, pod který litoměřický Domov U Trati patří, je v kontaktu s hygieniky, s krizovým štábem Ústeckého kraje i města Litoměřice. Pacient je v péči Masarykovy nemocnice.

Mimořádná opatření přijala v této souvislosti i litoměřická nemocnice, neboť klient domova byl několik dní hospitalizován na interně (více https://www.litomerice.cz/aktuality/10139-nemocnice-zachytila-prvni-dva-pozitivni-pacienty-na-koronavirus).

„Tento vývoj jsme očekávali. Bylo by chybné se domnívat, že se nám nákaza vyhne, ačkoliv jsme přísná opatření přijali ve velkém předstihu. Na situaci se snažíme být co nejlépe připraveni. Děláme vše pro to, abychom ji zvládli, a to ve spolupráci s neziskovými organizacemi pečujícími o naše seniory, se kterými o to intenzivněji v této těžké době spolupracujeme,“ uvedl po dnešním zasedání krizového štábu místostarosta Karel Krejza.

NAHORU