Seniorská obálka může pomoci zasahujícím zdravotníkům

obalkampLitoměřice, jako první město v Ústeckém kraji, začalo minulý rok nabízet službu pro samostatně žijící seniory. Její význam v těchto dnech vstupuje ještě více do popředí. Mimořádný projekt „Seniorská obálka“ pomáhá záchranářům v péči o seniory v nepříznivé situaci. V tuto chvíli je zapojeno zhruba šest stovek seniorů.

 

Účast v projektu spočívá ve vyplnění tiskopisu, do kterého jeho vlastník uvede údaje o zdravotním stavu, lécích, které užívá, a alergiích, bude obsahovat i kontakty na blízké osoby. Obálku s vyplněnou I.C.E. kartou (v překladu slovo „In Case of Emergency“, tedy „v mimořádném případě nebo případě nouze“) senioři umístí na vnitřní stranu dveří od bytu nebo na lednici. Informace uvedené v „Seniorské obálce“ pak mohou ušetřit záchranářům čas, když jde o život pacienta.

Senioři, kteří ještě zapojeni nejsou a chtěli by kompletní sadu „Seniorské obálky“ získat, se mohou obrátit na pracovníky Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích na číslech 416 916 125, 416 916 222 a 416 916 120.

NAHORU