Litoměřice zastavují městskou autobusovou dopravu

autobusnovympPočínaje zítřejším dnem až do 24. března (včetně) pozastavuje město Litoměřice s ohledem na epidemiologickou situaci provoz městské autobusové dopravy. Na základě rozhodnutí krizového štábu a rady města ukončí linky provoz dnes o půlnoci.

„Riziko je třeba co nejvíce eliminovat i prostřednictvím možností, které jako město máme. Autobusy považujeme z hlediska epidemie, která teprve bude kulminovat, za rizikové. Litoměřice jsou poměrně malé, na nezbytný nákup lze dojít pěšky,“ prezentoval výsledek jednání rady města místostarosta Karel Krejza. Co se týče seniorů, kteří MAD v hojné míře využívali, vedení města věří v sousedskou výpomoc. Pro osamocené staré či handicapované lidi chystá radnice krizové potravinové balíčky, které jim budou doručeny až do domovů.

Jiná situace je u mateřských škol, jejichž provoz i nadále zůstává zachován v omezeném provozu, platném od dnešního dne až do odvolání. Do školek jsou přijímány pouze děti rodičů, kteří musejí do zaměstnání a nemají jinou možnost hlídání, pochopitelně bez příznaků respiračního onemocnění. „Dnes počet dětí v jednotlivých školských zařízeních nepřesáhl patnáct. Děkujeme rodičům, že k situaci přistoupili zodpovědně a děti si v maximální možné míře nechávají doma,“ uvedl místostarosta Václav Červín.

Litoměřice jako obec s rozšířenou působností pokračují v zajištění hlídání dětí (od 3 do 10 let) lékařského i zdravotnického personálu a členů Integrovaného záchranného systému. Dosud pro tyto účely byly vyčleněny bezpečné prostory nemocnice. Od zítřejšího dne se tak bude dít v Masarykově základní škole. „Zároveň apelujeme na rodiče, aby dohlédli na to, aby se starší děti a mládež neshlukovaly v parcích, jako se nám to často děje v parcích nebo na parkánech. Městská policie tato místa kontroluje a mládež rozhání,“ poukázal na častý jev místostarosta Krejza.

NAHORU