Uzavřeno bude infocentrum, tržnice i knihovna, městský úřad je v provozu

mestompMěstský úřad nadále zůstává otevřený a v neomezeném provozu, nicméně s ohledem na stávající epidemiologickou situaci vyzývá tajemník úřadu Milan Čigáš občany, aby zvážili osobní návštěvu pracovišť úřadu a pokud jejich záležitost snese odkladu, odložili vyřízení na pozdější dobu

. „Doporučuje lidem, aby preferovali jiné formy komunikace s úřadem, především telefonickou a e-mailovou,“ uvedl tajemník.
Stále vysoká například byla návštěvnost infocentra, kam ještě včera přišlo zhruba pět desítek občanů s žádostmi o nejrůznější informace, přičemž naprostá většina se dala vyřídit telefonicky. Včera prvně služeb IC nevyužil jediný zahraniční turista. Na základně dnešního rozhodnutí vlády dochází s účinností od zítřejšího dne k uzavřeních všech infocenter. Informace budou podávány pouze telefonicky (416 916 440).

Kromě infocentra bude zítra uzavřena i knihovna. Vypůjčené knihy lze vrátit až do 20. dubna. Až do odvolání je na základě rozhodnutí vlády ukončen i provoz Tržnice F. Holzmanna.

Dnes večer začnou platit mimořádná opatření pro restaurace. Hlídky městské policie proto budou ve spolupráci s Policí ČR kontrolovat uzavření podniků po 20. hodině, jak nařídila Bezpečností rada státu. „Již nyní intenzivněji monitorujeme dění v nemocnici, kde dochází k drobným konfliktům v souvislosti se zákazem návštěv. Pokud by se situace zhoršila, vyčleníme pouze pro potřeby nemocnice strážníka,“ informoval velitel městské policie Ivan Králik

NAHORU