Pro osamělé seniory chystá město krizové potravinové balíčky

mestolitmpKrizové potravinové balíčky pro osamělé seniory, kteří si nemohou sami nebo prostřednictvím příbuzných nakoupit, připravuje město Litoměřice.

 

Pracovníci odboru sociálních věcí a zdravotnictví ve spolupráci s charitouběhem těchto dnů mapují situaci a aktivně vyhledávají seniory, kteří pomoc potřebují. "Balíčky nebudou určeny všem, jde o krizové řešení pro nejpotřebnější," upozornila vedoucí odboru Renáta Jurková. Rozvoz potravin zajistí dobrovolníci či dobrovolní hasiči. Náklady zatím uhradí město. Poté, co nebezpečí pomine, budou moci senioři na úřad přijít a balíček dodatečně uhradit.

Tajemník městského úřadu Milan Čigáš vyzývá obyvatele k všímavosti a vzájemné pomoci. "I těžká chvíle, jako je takováto krize, může být přínosem například v prohloubení mezilidských vztahů. Každý z nás může ukázat to dobré, co v něm je. Všímejme si prosím opuštěných sousedů, i kdyby měla pomoc spočívat pouze v laskavém uklidňujícím slově. Město se snaží jít příkladem," uvedl tajemník.

V případě, že se domníváte, že jste seniorem, který není schopen či se bojí si sám dojít do obchodu, nebo znáte v okolí někoho takového, můžete volat na telefonní čísla: 416 916 120, 416 916 125, 416 916 222.

NAHORU