Městský úřad postoupil o další krok v bezbariérových úpravách

wcmpNově vybudované moderní bezbariérové toalety byly dnes uvedeny do provozu na Městském úřadu na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Nacházejí se v průchodu hlavní budovy. Radnice tak postoupila o další krok na své cestě k bezbariérovému úřadu.

Toalety jsou primárně určeny handicapovaným občanům a budou přístupné pouze prostřednictvím Euroklíče. Díky spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR se objeví v registru toalet pro tělesně postižené, a to včetně adresy, informace o otevírací době a souřadnic GPS.

„Stále postupujeme kupředu a bojujeme proti bariérám. Máme již bezbariérové pracoviště pro seniory a občany se zdravotním postižením přístupné přímo z Mírového náměstí, upravili jsme několik dalších pracovišť úřadu, máme bezbariérový vstup do nově rekonstruované podatelny. Nyní po dokončení toalet připravujeme i výstavbu výtahu, aby byla bezbariérová celá radnice, předeslal tajemník úřadu Milan Čigáš. Jak doplnil Ladislav Pošík, investiční technik městského úřadu, v plánu je letos také vytvoření komfortnějšího přístupu do samotné budovy radnice i dvorního traktu, kde se nyní nacházejí poměrně těžké dveře.

 

NAHORU