TURISTICKÉ NOVINKY

Církevní památky

Okruh církevních památek a vyhlídek Litoměřic 2022 je pro turisty připraven 

Královské město Litoměřice patří mezi oblíbené turistické destinace. Malebná zákoutí, úzké uličky i historické stavby lákají k objevování a poznávání. Během letních měsíců je pro turisty opět připraven speciální voucher, který je provede po místních kostelech, významných vyhlídkách, zavede je na výstavu i do kavárny.

Okruh církevní památky a vyhlídky Litoměřic zahrnuje vstup do celkem šesti památek. Navštívit je možné městský kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba nebo bývalý jezuitský kostel Zvěstování Panny Marie. V něm je možné zhlédnout výstavu manželů Černických: Magické aktuality: Esoterie lenochodů, kterou pořádá Severočeská galerie výtvarného umění. 

S voucherem se turisté dostanou i do katedrály sv. Štěpána na Dómském pahorku, která je běžně nepřístupná, nebo mohou vystoupat po 118 kamenných a 83 dřevěných schodech až na vrcholek její věže. 

Pohled shůry si mohou dopřát též z městské vyhlídkové věže Kalich, kterou najdou na Mírovém náměstí v domě, kde sídlí též Informační centrum Litoměřice. To je také jedním z výchozích bodů okruhu, kde je možné výhodný voucher koupit. V prodeji je i v katedrále či v kostele Všech svatých. 

V jednotlivých památkách získává návštěvník razítka, která pak může vyměnit za příjemný bonus. Za každé tři vstupy, celkem tedy 2x, je možné si zdarma vychutnat výběrovou kávu v Lorefa Kafe na tržnici Felixe Holzmanna nebo láhev pivečka z biskupského pivovaru U sv. Štěpána. 

„V kostele Všech svatých a katedrále sv. Štěpána jsou pro turisty rovněž připraveni průvodci. Většinou se jedná o mladé studenty, kteří dle zájmu, aktuální poptávky a v rámci svých časových možností provedou odborným výkladem celým okruhem či vybranými památkami,“ uvedla projektová manažerka Destinační agentury České středohoří Radana Kubíčková. 

Okruh je letos naplánován od 1. července do 4. září a celý ho lze projít vždy od úterý do neděle, přičemž vyhlídku Kalich, věž u katedrály nebo kostel Zvěstování lze navštívit i v pondělí.  

Cena voucheru je 130 Kč, pro seniory pouhá stokoruna a děti zaplatí 75 Kč. K dětské vstupence navíc každé dítě dostane Hravého průvodce s pracovními listy a okruh tak bude bavit celou rodinu. 

Otevírací časy jednotlivých památek, místo pro konzumaci kávy či nápoje zdarma a další informace se dozvíte na https://www.stredohori.cz/detail/okruh-cirkevni-pamatky-v-litomericich-sest-pamatek-za-jeden-voucher 

Tisková zpráva Destinační agentury České středohoří


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu